JEF MV – Za Europą bez granic!

Młodzi Europejscy Federaliści (JEF – Junge Europäische Föderalisten) są bezpartyjną polityczną organizacją młodzieżową, która od początku swojej działalności w 1949 r. pracuje na rzecz demokratycznej, solidarnej i przyjaznej obywatelom Europy. Pracujemy bezpartyjnie, bezwyznaniowo i niezależnie.

Członkowie JEF na demonstracji „Europa machen“ (Tworz Europę)

Kim jesteśmy

Przede wszystkim uważamy się za młodą i twórczą platformę do dyskusji i wymiany europejskiej oraz międzynarodowej. Naszymi głównymi zadaniami są utworzenie federalnej Europy, opracowanie wspólnej europejskiej konstytucji, obrona praw człowieka i praworządności oraz publiczny dialog na tematy europejskie.

JEF w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

„JEF Mecklenburg-Vorpommern e.V.” oficjalnie powstało jako stowarzyszenie podczas inauguracyjnego spotkania w Greifswaldzie w dniu 4 czerwca 2016 r. Reprezentujemy członków JEF w w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorzie Przednie.

Spotkanie inauguracyjne w Greifswaldzie w dniu 4 czerwca 2016 r.

Nasi członkowie opracowują i rozpowszechniają swoje pomysły poprzez kampanie, demonstracje, akcje uliczne, międzynarodowe projekty, seminaria, warsztaty, wycieczki terenowe i lokalne wydarzenia, a także poprzez publikowanie artykułów na bieżące tematy.

Za dobre sąsiedztwo

Bliskość i intensywna współpraca między naszymi krajami sprawiają, że Polska dla nas jest ważnym, a wręcz, kluczowym czynnikiem w naszym regionie. Za jeden z naszych głównych zadań uważamy rozwój współpracy z Polską i regionem Morza Bałtyckiego. Bez otwartej granicy z Polską nie możemy działać. Właśnie z tego powodu nieustannie poszukujemy polskich partnerów, którzy identyfikują się z europejską tożsamością i są w nastroju do wspólnego działania. Jeśli jesteście zainteresowani, skontaktujcie się z naszą osobą kontaktową.

Osoba kontaktowa:
Marcel Knorn
E-Mail: marcel.knorn@jef-mv.de
(Możliwe pisać po niemiecku, po angielsku lub po-polsku)